Fortyfikacje XX wieku na terenie Polski

Fortyfikacje XX wieku na terenie Polski

Mapa fortyfikacji XX wieku, na terenie współczesnej Polski oraz tej z 1939 roku.
Ze względu na ilość naniesionych obiektów, nie wszystkie się wyświetlają w pełnym oddaleniu, zachęcam do przejścia na większy widok mapy.
Przedstawiony stan mapy to efekt badań terenowych i wyjazdów od 2000 roku. Od tego czasu wiele z naniesionych elementów mogło ulec zmianie.
Błędy geometryczne ustawienia satelitów, mogą wpływać na rzeczywistą pozycję zaznaczonych obiektów. W związku z tym w terenie silnie zalesionym lokalizacja może odbiegać od rzeczywistej i być różna nawet o kilkanaście metrów.

Nieocenione wsparcie uzyskałem od Dominika i Marcina Kasprzak podczas uzupełniania pozycji SGO Narew, dzięki ich badaniom było możliwe umieszczenie na mapie wszystkich odkrytych obiektów z tego rejonu. Za co im bardzo dziękuję.
Granica II RP oraz fortyfikacje Czechosłowackie w granicach współczesnej Polski zostały umieszczone dzięki opracowaniu Zbigniewa Perskiego, za co mu bardzo dziękuję.
Lokalizacja oraz informacje o fortyfikacjach Pommernstellung, zostały uzupełnione i poprawione dzięki opracowaniu Marka Leszczyńskiego, za co mu bardzo dziękuję.
Lokalizacja oraz informacje o Heilsberger Dreieck, zostały uzupełnione i przekazane przez Marka Kozłowskiego, za co mu bardzo dziękuję.

Jeżeli widzisz, że na mapie brakuje jakiegoś obiektu, a wiesz gdzie on jest, daj znać na adres stygion@gmail.com lub admin@fortyfikacja.pl

Opracowanie mapy i badania terenowe oraz kartograficzne Ariadna i Maciej Wszelaki.


Wyświetl większą mapę


 
Design - d4u.pl